Září 2013

PLL I MISS Y | until 24 Days

28. září 2013 v 10:25 | idreamer |  Kecy v kleci

Pretty Little Liaries -PLL- u nás s českým zněním známé jako Prohnané krásky, které mají tolik problému a útrap, že by se z toho každý normální člověk buď zbláznil nebo zasebevraždil. Upřímně: Dokážete si představit, že vám do baráku arkýřovým oknem vletí auto a málem vás zabije; Dokážete si představit, že vás na každém kroku někdo sleduje a nejste si ani jistí zda jste opravdu sami v kabince na veřejných záchodcích; Dokáže si představit, že vám 5x denně přijde SMS s podobným textem: "Pokud to někomu řekneš, všichni se TO dozví. Libí -A" >>Tak já si to teda nekážu představit!<< Ano je fajn sledovat, jak se s tím čtyři hlavní hrdinky vypořádávají, ale sám bych to zažívat nechtěl.

Momentálně se nacházíme v polovině čtvrté série, která má teď půl roku pauzičku. Je to takový divný vysílací čas: Cele prázdniny (12 dílu), Halloweenský speciál (1 díl) a od ledna (11 dílu / zbytek série). Takže když si dáte2 a 2 dohromady, tak všichni PLLkaři čekají na Halloweenský díl, který bude za 24 dnů (ne že bych to počítal - na to je tady facebooková fan page).

I so miss Spoby!

Warm bodies – Mrtví a neklidní

27. září 2013 v 14:01 | idreamer |  Recenze
Protože si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem viděl plátno kina - Ano, Vojtěše nemá čas! - tak Vám napíšu takovou recenzi na film, který jsem viděl (samozřejmě nelegálně, jak jinak).

Už jste slišeli o Zombících? Pokud ano, tak vás tento film asi moc nenadchne - hlavně ne ty, kteří jsou zombíky posedlí (a ti co zbožňují ty: děsivé).

Film je zhruba o tom, že něco zapříčinilo to, že se část lidí promění v zombíky a napadá ty normální (lidi). Ústřední linka je tvořena vyvíjejícím se vztahem R s Jully. R je tak trochu jiný zombie. Má sice stále chuť vás sežrat, ale má kvůli toho výčitky. Osudným zvratem v tomto filmu se stává okamžik, kdy zachrání Jully (normální). Potom to jistě každý známe - oťukáváme se a poznáváme se. Mezitím si ti dva znepřátelí "Kosťáky" (to jsou hromady pohybujících se kostí, kteří sní na co přijdou) a nakonec je válka mezi Kosťáky a Zombíkami. A vše dopadne šťastně. Hurá!

Sám za sebe musím říct, že film je pohodový a rozhodně to není žádný strašák. Upřímně mě pobavilo jak se R snaží být "normální" a ne divný. Nebo když holky líčí R, aby vypadal jako člověk - tak červená líčka snad ani Marfuška neměla!

Je opravdu vidět, že je dnešní doba zaměřená na pubertální adolescenty. Jednoduchá rovnice: Stvůra + kráska = láska, vždy zaručeně funguje. Ach kdepak se poděly kouzla a čáry? Musím říct, že já jsem odchovaný na Harrym Pottrovi a jsem za to rád. Nevím co by ze mě dneska bylo, kdybych vyrostl na upíru Edvardovi ( i když nemůžu popřít, že ovlivnil upírskou éru).


Takže abych to shrnul: Film není tak špatný, tak se na něj klidně podívejte, když už budete hledat nějaký film. Jako večerní kino, bych ho nedoporučoval, protože na celovečerní film jsou mnohem lepší adepti a nebo dobrá kniha!


Slovo úvodem

26. září 2013 v 21:02 | idreamer |  Kecy v kleci

Už dlouho jsem plánoval, že si aktivuji blog, kde budu uveřejňovat své názory, úvahy, články, recenze, fotografie a kdo ví co ještě. Pokud tedy budu mít něco na srdci, tak se o to s Vámi podělím. Mám na skladě nějaké povídky - neukamenujte mě za ně, protože nejsem zatím žádný spisovatel. Ale možná jednou budu, avšak to je ve hvězdách.

Pokud budete mít čas a chuť, budu rád, když si přečtete můj článek. Ano vím, že Češi jsou národem líným, a proto se vyhnu popisu na šest listů. Všichni máme rádi jasně a stručné informace, ale víte, bude záležet hlavně na podstatně článku. Na své, dámy jistě odpustí, "kidy" budu mít zvláštní přihrádku, kterou můžete otevřít pokud se budete chtít pobavit.

Tímto jsem nastartoval srdce idreameru, stejně jako Viktor Frankenstein (Ano! To je ten vědec z knihy a filmu.) oživil monstrum-člověka "Frankensteina".