Na umění nejsou peníze

22. ledna 2014 v 18:43 | idreamer |  Kecy v kleci
Zasednu takhle k regionálním zprávám na ČT1. Aby jste byli v obraze, tak naše regionálky se vysílájí z Ostravy - byldím totiž v Moravskosleském kraji (jak rádí říkájí "střední čechy" - Sibiř České Republiky - ANO I ZDE JE INTERNET A TELEFONÍ SÍŤ - a dokonce zde známe i kouzelné slovíčko Wi-Fi = někdy mě překvapuje co si o nás někteří myslí. Celkově bych to přirovnal asi k Hunger Games - ano tak my jsme ten 12 kraj - ano přesně ten s tím uhlím...). Jedna reportáž byla o starém/chátrajícím/zničeném zámku, který se v brzké době bude bourat. No a co s volnou parcelou? Jeden z návrhů mě opravdu zaujal: Chtěli zde postavit uměleckou galerii pro mladé umělce. Ale ouha! Na umění nejsou peníze! Místo galerie zde tedy bude stát buď továrna, nebo domov pro seniory.

Moderní umění máš smůlu - vybralo sis špatnou dobu!

Podle mě tam však nebude ani jedno a vyrostou tam luxusní bytové jednotky, které si stejně mnoho z nás nedovolí. Nebo v další řadě kanceláře či nákupní centrum. A určitě nejvíce by se tento prostor mohl vyuřít pro parkovište (ironie kdo to nepoznal).

Earth without Art is only "eh"

Je důležité vyvážit všechny složky města a umění je jednou z nich. V mém městě také nemáme přímo galerii, ale mám kulturní budovy které obsahují takzvaně 2 v 1. Máme zde divadlo, které obsahuje galerii a dokonce i knihovnu. Ümělecky se vyjádřit však není nikdy na škodu. Někdy z toho vznikne i něco nového - a lidstvo se stále vyvíjí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lexi Lexi | Web | 10. února 2014 v 17:15 | Reagovat

ja bývam v malom meste o ktorom ani väčšina Slovenska neviem kde je :D no čo už .... tiež nemáme galeriu ale je tu jedna miestnosť k kulturnom dome ktorá sa využiva na takého učely, čo je naozaj fantasticke lebo sa tu usporaduvaju naozaj rozlišne vystavy či už z umeleckých škôl alebo si tu miestnosť niekto prenajme a spraví vlastnú vystavu :D
ale to že na umenie nie su peniaze je naozaj žalostná pravda, žiaľ my obyčajní ľudia s tým nič nespravíme. No dufam že s rozvojom krajiny sa dostane aj na tuto oblasť

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama