Únor 2014

14/02/1014

14. února 2014 v 20:11 | idreamer |  Fotografie
Někdo zůstal doma, aby fandil. My jsme šli do školy, abychom se mohli dívat na plátně.13/02/2013 (Pivo a Olympiáda)

13. února 2014 v 19:38 | idreamer |  Kecy v kleci
Dneska se vracím domu z města. Jdu takhle naším sídlištěm a najednou na mě nevykoukne z okna - VLAJKA ČESKÉ REPUBLIKY! Ano je skvělé vidět, že vlastenci ještě nevymřeli, ale na toto jsem hleděl notnou chvíli. Ve třetím patře v otevřeném okně si vlaje česká vlajka. :D Opravdu unikátní pohled! Tady se asi hodně fandí naším sportovcům v Sochi. Ano domá také fajdíme a sledujeme české sportovce, ale vlajku bychom si do okna asi nepověsili ;-).
........................................................................
Znáte "Vypíj pullitr a nominuj?". Ne, tak k vám asi ještě nedorazil nový Facebookovský hit. Každý den mi v poslední době vyskáčou minimálně tři videa s tím, že se na něm pije půllitr piva na ex. Potom se nominují další lidi, kteří když to neudělají do 24 hodin, tak kupují basu piv. Takže se určitě podívejte - někteří mí známí jsou opravdu vtipní. :D
Dneska na mě vyklukla i Monika Absolonová, která taky točila. :-)


Třídíš, třídím, třídíme?

11. února 2014 v 10:01 | idreamer |  Myšlenky, Úvahy, Názory
Třídíte odpad? U nás doma se celkem snaříme. Vzhledem k tomu, že bydlíme ve městě - v paneláku - tak třídíme pouze něco. Klasicky se u nás v ulici vyskytují čtyři druhy kontejnerů: modrá, žlutý, zelený a černý. Doma tutiž třídíme papír sklo a plast. Vše ostatní jde dohromady do černých kontejnerů.

Recyklujme pro lepší zítřky!


Už téměr rok vytřizujeme úplně zvlášť staré pečivto (to nezplesnivělé ale pouze tvrdé), které věšíme na popelnice a nevhazujeme je dovnitř mezi ostatní bordel. Pečivo si téměř okamžitě rozeberou zdejší bezdomovci. S mamkou nevidíme jediný důvod proč to házet dovnitř. Napdlo vás někdy jak se to tam všechno na sobě válí? (Nehcutné.)


Na tento námět článku mě přivedla moje mamka, která jednou přinesla barevné tašky na třízený odpad. Tašky jsou velké asi 25x23x17 cm. Rozměry nejsou tedy nic moc, ale když byly zadarmo... Tyto tašky rozdává naše město na Městském úřadě. Musím říct, že se nám to náramně hodí. Vždycky jsme měli pno plastových pytlíků rozvěšených po kuchyni a vždy jsme se museli nejprve podívat dovnitř, než jsme něco někam hodili. Nyní s těmito taškami to bude jednodušší!


O blogu / O mně

10. února 2014 v 20:50 | idreamer
Tneto je autorským blogem jednoho snílka. Přidívám zde postřehy, názory a fotky z každodenního života občana České Republiky.
Jsem sedmnáctiletý kluk ze Slezska. Bydlím v pohraničním městě, a proto není problém zaskočit "do zahraničí", kdykoliv je potřeba. V průběhu dějin se o nás dosti válčilo, ale nakonec příslušíme Čr. V neposlední řadě zmíním, že jsem studentem na místním gymnáziu.
Jak si zde zajisté všimnete, pro slova nehcodím daleko a něco málo talentu se ve mně také objevilo. Už jako prcek jsem zvládal hrát na flétnu a klavír. Když dostanu chuť nakreslím portért nebo abstrakci na plátno. Někdy zabrousím i do autorského psaní.
(Další informece zde budou průběhem věku přibývat)

Olympijské hry - v rusku je zima věčná

7. února 2014 v 20:50 | Sliki |  Myšlenky, Úvahy, Názory
Právě jsme byli svědkem zahájení her v Sochi, v Ruské federaci (RUSIA). Jako první mě ihned napadlo: "Jaký je symbol ruska?" Matrioška, zima a Kreml. Všechny tři hlavní symboly jsme mohli vidět buď přímo na zahajovacím ceremoniálu nebo někde jinde.

Zima je všudypřítomná.

Úvod byl jak jinak velkolepý. Na začátek jsme mohli sledovat malou holčičku, která podle abecedy jmenuje domény ruska. zazněli tam i někteří spisovatelé jako Dostojevskij ři Čechov. Toto se mi líbilo asi nejvíce. Skvělé provedení i nápad. Trochu mě sklamali, že Mrazíka /dědu Mráze/ vyhodili ze scény. Hold když se nepovoli autorská práva, tak se nedá nic dělat! Baletní představení bylo vkusné a k Rusku se opravdu hodí. I světelkující "medůzky" se v celku povedly.

Fatalní "Fail" těchto her nastal při sestavování pěti olympijských kruhu, kdy se poslední kruh z vločky neotevřel. Tento kruh symbolizuje Ameriku. Kdo ví jak to tedy bylo. Zda to byl změr nebo jen chyba v matrixu. Ale amerika to měla pro tuto chvíli zpočítané.


Oblečení jako módní trend. Dalo by se říct, že jsem opět zabodovali. Po našich gumících v Londýně jsme opět sklidili ohlas i v Soči s naší zimní soupravičkou. Mě osobně se líbilo naše olympíjské oblečeni hodně. Vkusné bíle zimní bundy s modrými a červenými srdíčky a zlatou kapucí (zevnitř) se návrhážum opravdu vyvedly.

Gumáky vyměnili za kulichy.

Opět co se nepovedlo byly německé oblečky. tady se spojil příšerný nevkus s nevhodným střihem. Hned jak jsem je uviděl připadli mi jako barevné lízatko. Opravdu netuším proč tomu tak bylo. Křiklavě rudé kalhoty ten komplet jen završily. Toto se tak trochu npovedlo. Možná příště!