Carrie aneb deník podle života

4. března 2014 v 16:33 | Idreamer |  Myšlenky, Úvahy, Názory
Seriál Carrie Diaires je ztělesněním mladé Carrie Bradshaw v adolescetním věku (v minulém století) s postpubertálními výkyvy (které jistě v tomto věku všichni známe). Vezkratce je TCD o tom, že mladá Carrie poznává velký New York, od kterého je vzdálena pohách pár kilometrů (kdo by po tom netoužil?). Jejím velkým snem je stát se spisovatelkou či redaktorkou v uznávném magazínu. Překonala nedávnou smrt matky tím, že začala psát deník, kam zapisovala vše důležité v jejím životě. Ač by se zdálo, že seriál půjde ve stopách Sexu ve měste, není tomu tak. Je to odlehčená forma pro náctileté (ale sex se tam řeší taky). Můžeme zde vidět klasické situace jakou jsou hádky se sestrou; otec co neví co a jak (vtipné je když kupuje dámské potřeby); parta kamarádů, kteří mají vlastní problémy...

V některých seriálech je uvodní (PILOTNÍ) epizoda. V tomto serialu nalezneme hned úvodní sérii. Pokud "překouknete" první sérii - můžete se ihned vrhnout na druhou, protože TA stojí opravdu za to! Pokud jste "malé - naivní - vypatlané - holčičky" (tímto tvrzením nemám nic proti malým holčičkám!), pak se jistě zaměříte na to, že Carrie už není panna a sřídá se to tam trošku moc rychle. Pokud máte nadhled, jistě si povšimene situací, které musí Carrie (a nejen ona) řežiš. Když jsem se tak díval na jednotlivé epizody, tak mě stále nepřestalo překvapovat, do jakých těžkých (snad bych mohl napsat i extrémistických) situací se hlavní postavy dostávají. V nasledujícím odstavci se na ně podíváme zblízka.

Seriál řeší i těžké životní situace

1. AIDS
To, že jsou nyní skoro všude vtlačení homosexuálové jsme si zvykli (a proč by to tak nemělo být?). Ovšem vždy (pokud byl) pár řešil pouze běžné situace. Zde se řeší možná hrozba nákazy AIDS. Upřímně zjistit že váš Ex má AIDS a momentálně umíra v nemocnici je už víc než jen na skleničku.
2. Vykopnutí z domu
Věřím, že všichni z vás mají rodiče, kteří vás mají (aspoň trošku) rádi. Dokážete si představit, že vás vyhodí na ulici. Ze dne na den. Co poté uděláte? Máte natolik dobré přátele, aby jsteu nich mohli zůstat na pár dní a nemuseli se prát o lavičku na zastávce s bezdomovcem (asi by jste prohráli).
3. Neplánované těhotenství
Jedná z hlavních postav otěhotní, protože si užívala nechránění sex - navíc s ženatým mužem. Když poté chtěla jít na potrat (v té době pěkné drahá záležitost - v přepočtu asi 12.000,-) vysmál se jí do obličeje. Navíc se zjistilo, že má mimoděložní těhotenství - což už musela říct rodičům.
4. Sex
Ten se řeší puze okrajovje. Vtipné, je když jedná z postav prohlásí, že poprvé je jako "kdyby jste se snažili protlačit pomeranč klíčovou dírkou" (nebo tak nějak :D). Carrie řeší, že je panna a od toho se odvíjí další situace s jejím přítelem.
5. Práce X Vysoká škola
Jedna z hlavních postav dře na tom, aby se dostala na vysokou školu snů. Jenže poté přijde nabídka, která jde jen z těží odmítnout - a to dobrá práce. Nyní stojí před těžkým rozhodnutím co si má vybrat. (Co by jste si vybrali vy? Samozřejmě je to individuální, ale přece...)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čokinka Čokinka | E-mail | Web | 5. března 2014 v 12:05 | Reagovat

Musím uznat, že na pouhé dvě série se v seriálu stalo vážně hodně věcí a jak říkáš, některé situace tam jsou opravdu extremistické :) Ale mě tento seriál setjně nijak neuchvátil, nemůžu si pomoct, ale jsem zaujatá tím, že seriál SEX VE MĚSTĚ strašně miluju a tak jsem na Carrie měla hrozně velké očekávání a trochu mě to zklamalo :) Je to dobrá oddechovka, ale není to pro mě nejlepší seriál. Hlavně mi přijde Carrie strašně nesympatická, nesnáším to jak se někdy chová a vím, že starší Carrie v Sexu ve městě by se tak prostě nechovala :D Je to složitý :D Ale nejvíc úžasná byla stejně Samantha, ta mi naprosto totálně připomíná originální Sam ze sexu :D Prostě skvělá, vtipná, sexy :)

Pro mě je to jasná volba! Práce a práce a práce! :D Nedivím se jak se rozhodla, jí se to sice neoplatilo, ale to byla fakt jenom blbá haluz :D

2 Brunette girl Brunette girl | Web | 5. března 2014 v 20:49 | Reagovat

No když muži nakupují dámsk potřeby :D Co více dodat,chtěla bych vidět svého tátu :D (no ono jakéhokoliv muže)
Tenhle seriál mám ráda, je vtipný a oddechový i když je fakt, že některé scénu jsou vážně přehnané :D (ale pěkně přehnané ;))

Často záleží navýběru herců a tady se to podle mě povedlo,jediný kdo mi v seriálu vadí je právě naše těhule. To se přiznám, že Meg mi je vážně hodně nesympatická :/

Já bych si asi vybrala vysokou školu,z práce mě po nějaké době můžeou vykoupnout a jdi si. Co pak když nebudu mít vysokou? Už to neni tak lehký :S Sice bude zkušenost, ale stejnak, cítila bych se nejistě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama