Duben 2014

Báthoryčka

23. dubna 2014 v 20:28 | Idreamer |  Myšlenky, Úvahy, Názory
Dnes jsme se školou - jelikož byl druhý den přijímacích zkoušek na stření školy - šli do našeho divadla. Někde už jsem říkal, že bydlím v menším městě na východě Moravy. Český Těšín je město na hranici s Polskem - doslova. Těšín je totiž rozdělen na Českou a Polskou stranu řekou Olzou. Ale vraťme se nyní k představení, na které jsme dneska šli.


Jedná se o unikátní představení BÁTHORYČKA. Všichni jistě známe pověsti o Čachtické paní, která se koupala v krvi mladých panen, aby zůstala navždy mladá. Těšínské divadlo zpracovalo její verzi zcela po svém. V roli Alžběy báthoryové se představila Lucie Bergerová, která za tuto roli dostala cenu Thálie! Už jen toto Vám může napovědět, že se nejedná o žádný brak.

Zkráceně o čem to bylo:
Příběh je o hraběnce Báthoryové, která prožívá útrápy se svým manželem i milencem. Nepřidá ji ani to, že její děti pošlou a provdají jinam a ona zůstane na hradě sama. Po čase se přidává ke zdejším "čarodějnicím" a účastní se různých obřadů. Nakonec ji však, ale odhalí a je předvolána soudu. Báthoryčka totiž ve sklepení vraždila své služky.
Dojmy:
Teď Vám říkám zcela pravdu: toto představení bylo naprosto úžasné. Sebelepší film by nedokázal vykouzli tu ponurou a někdy až strašidelně tísnivou atmosféru, která zavládala v divadle hned od začátku.V hlavní roli - Báthoryová - Lucie Bergerová - se nám ukázala úžasná pěvkyně, která zvládla zazpívat všechny tóny zcela čistě a s přehledem (má vystudovaný zpěv) - jak sama tvrdí /video/, s hereckým výkonem se trochu prala. Věřte mi, že pokud tomu tak bylo, nebylo to poznat. Se zatajeným dechem jsem sledoval taneční kreace, které se odehrávaly na jevišti. Občas to bylo tak velkolepé, že to hraničilo s uměním akrobacie. Není divu, že na konci byl potlesk ve stoje.
Tuto hru by opravdu mělo vidět co nejvíce lidí. Sám za sebe říkám, že to nejsou vyhozené peníze!


Městečko na dlani

23. dubna 2014 v 15:57 | idreamer |  Talented
Podívejte co jsem vyšťaral ani nevím odkud! Tohle je někdy z prvního ročníku na gymplu. Malovali jsme to do nějaké soutěže (kde se to nakonec stejně neposlalo :D ). Zadání bylo >Městečko na dlani a zároveň k tomu také >Naivní umění.
Poznáte podle tohoto obrázku jestli jsem pravák nebo levák? :)Na skok v Londýně

17. dubna 2014 v 11:37 | idreamer |  Kecy v kleci

O tom, jak jsem viděl Londýn a kulisy Harryho Pottera.

Cesta.
Všichni si umíte představit cestu v autobusu. Já k tomu ještě absolvoval pětihodinovou jízdu do Prahy. Jeli jsme plus mínus 18 hodin do Londýna. Příšerná cesta. Nikdy si nezvyknu na to sedět v Autobusu tak dlouho. Jeli jsme na trajektu. (Moje první jízda na trajektu) Zajímavá zkušenost (ano toto spojení se stává klišé moderní doby). Organizace téměř nulová. Prostě běžte, někde si sedněte a potom se zase vraťte ke schodům, odkud jste přišli. To jako vážně? Takže, jsme se všichni rozprchli na všechny strany, provedli ranní hygienu a nasáčkovali se zpět do autobusu. Naštěstí do středu Londýna to trvalo už jen 2 hodiny.

Londýn
Viděl jsem toho tak akorát na první den. Londýn mi prostě přijde jako větší Praha. Musím říct, že London eye je opravdu brutální. Na fotkách je to takové nezajímavé, ale ve skutečnosti je to WOOOOW. Prostě obří kolo, které jede dokola jako šnek. Bohužel jsem tam nebyl, protože to bylo celkem drahé a byla tam obří fronta. Buckinghamský palác je pěkný - jen kdyby kolem plotu nestáli všichni ti lidi a nečekali na výměnu stráží. Big Ben a Parlament - prostě co dodat. Trafalgar square - ten modrý kohout je tam opravdu brutální - je fakt úplně modrý byl jsem i v národní galerii, který je na Trafalgaru. To je prostě kolos! Je tam tolik místností, že jsem se tam potom i ztratil :D. Cownt Garden je takové malé tržitě. Připomíná mi stylem trhy v Maďarsku. Koupil jsem si tam náramek - takový ten umělohmotný "keep calm and carry on".

Warner Bros studios a Harry Potter
No, řeknu vám: Tady si musíte zajet! Je to úplně úžasné, ale drahé. Musíte se připravit na to, že to stojí 50 liber (1 libra = 33,18 korun). Jak to všechno probíhalo vám napíšu hned v zápětí.
Po krátkém přivítání a videu jsme se přesunuli bradavickými vstupními dveřmi do bradavické velké síně. Síň byla opravdu dlouhá a měla pravou kamennou podlahu. Byly zde vystaveny hábity všech kolejí a figuríny učitelů. Dále to pokračovalo do další velké místnosti, kde byly prostě poskládané různé kostýmy a kulisy ze všech dílu. Viděl jsem plesové šaty (4 díl); stěnu s vyhláškama (5.díl), nákresy Siriusova tetování (3 díl), vstup do tajemné komnaty - hadí poklop (2 díl), kostru draka (2. díl), Jak se dělaly scény na koštěti a v Gryngotové bance na vozíčkách; Brubálovu pracovnu a Hagrydovu skrýš, Přístěnek pod schody, sochu na ministerstvu "Magic is might" (7. díl), kostýmy smeritjedu.... atd.
Poté jsme šli do ven, kde byl 3 patrový fialový autobus (3. díl), Dům Dusley, Potter's cottage, bradavický most, náhrobek Toma Raddla.
Pokračovalo se do maskérny - zde byly všechny masky - protetika, které si jen dovedete představit. Pak nákresy a plány hradů a všech budov. Viděla jsem také Příčnou ulici a samotný bradavický hrad.
Bylo to úžasné!

Nějaké fotky /poté bude samostatný foto článek/: (cc)

Jiný styl #1 | Hipster

5. dubna 2014 v 12:03 | idreamer

Hisper, Hipsterka, Hipsteři

Kdo to vlastně je Hipster? Někteří z vás jistě ví, že je to někdo kdo je jiný, fotí jídlo na instagram a nosí brýle nebo čepici. Ale je tomu přesně tak? Poznali byste pravého Hipstera, kdyby kolem Vás prošel na ulici?

Hispter = ten který patří k partě, který ví; zasvěcený

Se slovníkem cizích slov nejsme jinak chytřejší, než jsme byli na počátku. Pojďme se nyní podívat na Hipsterský styl trochu podrobněji. Hispteři jsou mladí lidé, kteří chtějí byt jiní. Milují vintage styl (jistě s nim mají vytapetovaný byt) a všeobecně staré věci co se už nenosí. Synonymem se proto pro Hipsterství může použít také Hippie či Květinové děti. Hispter je definován tím co čte, poslouchá, dívá se, sleduje, followuje, zajímá se, utrácí. Správný hipster by měl také něco tvořit (ne pouze přijímat umění ve všech směrech).

Šaty dělají člověka

Na začátku jsme si řekli, že hispteří nejraději nosí brýle. Jenže to určitě není pouze to, co nosí. Když si projedete google obrázky s tagem Hipster. Vyskočí na vás plno animačních schémat "jak vypadá správný hispter". Suma sumárum. Hispteři nosí tašku přes rameno (zapomeňte na batohy a kabelky); hlavu jim kryje kšiltovka, čepice, šátek či obyčejná kapuce; na nose vždy brýle s hrubou obroučkou; Károvaná dřevorubecká košile či obyčejná košile se v jejich šatníku vyskytuje opravdu hojně; úzké džíny, které někdy mohou být i "hala bala" roztrhané; a boty se liší tak moc, že si nazujte nějaké staré křápy a je to!


Zdroj fotek 1,2,3,4

Jak přidat titulky do filmu?

5. dubna 2014 v 9:45 | idreamer |  Návody
Co budeme potřebovat?
A) Program
B) Film nebo seriál v cizím jazyce
C) Stáhnuté titulky


Postup:
 1. stáhneš si tento program "Avi ReComp"
 2. nainstaluješ VŠECHNO co se ti objeví k instalaci (instalace: ČEŠTINA)
 3. otevřeš Avi ReComp
 4. OTEVŘÍT AVI -> tam vložíš film nebo seriál (open Avi - obrázek nahoře)
 5. CÍLOVÝ SOUBOR -> tam kde se ti to má uložit (složka, plocha) (save Avi - obrázek nahoře)
 6. teď klikneš nahoře v liště na "ROZŠÍŘENÍ"
 7. zaškrtneš povolit titulky (povolit/zakázat)
 8. NÁHRAT TITULKY -> tam vložíš ty titulky, které už máš stáhnuté v počítači
 9. teď klikneš nahoře v liště na "FORNTA"
 10. klikneš na: "PŘIDAT DO FORNTY"
 11. a teď START
Musíš dát programu čas na zpracování. Pokud vše úspěšně proběhne vytvoří se ti nový soubor v příslušné složce.
Přeji příjmené uživání filmu s titulky!

Jak udělat animace (obrázky)?

5. dubna 2014 v 9:38 | idreamer |  Návody

Jak udělat animace?

 • Ke zhotovení animace budete potřebovat jeden speciální program, který se jmenuje Animation Shop3 (ke stažení tady)
 • Budete potřebovat nejméně 2 a více obrázků (které jste si upravili ve PhotoFiltre Studio, PS, malování)
 • Pro lepší a kvalitnější animace používejte obrázky se stejou šířkou i délou. Př: 150x120
(animace z mého starého blogu sliki.pise.cz)
1. Otěvřeme si okono pod "File"
2. Otevře se vám okno - klikáte stále na další...
3. Otevře se poslední okno (už nejde dát -další-) = pod bílým obdelníčkem máte "Add Image..." (kliknete)
4. Vyberete obrázky pro animaci (ty se zobrazí na bílém obdélníčku)
5. Další
6. Dokončit
7. Otevře se dlouhé okno s vaší chystanou animací
8. Pokud chcete spustit animaci tak kliknete pravým -> "View Animation" = Animace se spustí
9. Pokud chcete změnit dobu trvání obrázku = pravým -> "Frame Properties..." a nastavíte dobru ( nejlépe je dávat tak 70-90) TENTO POSTUP MUSÉTE UDĚLAT U KAŽDÉHO OBRÁZKU!
10. Nakonec uložíte celé vaše dílo "File" -> "Save As"

Toto je vše. Doufám, že vám byl tento malý dávod na tvorbu animací užitečný. Nezapomínejte, že jsou to pouze animce z obrázků. Jak udělat normální animace z videa si povíme někdy jindy buď zde nebo na Sliki.blog.cz.

2 Socky - (Sprostý) humor, který si zamilujete

1. dubna 2014 v 20:21 | idreamer |  Kecy v kleci

2 BROKE GIRL$

Znáte tento seriál? Ne, Ano? Pokud ne, přináším vám, zde článek o tomto skvělém a zábavném seriálu (Jistě - já vím, že to není žádný seriál "na úrovni", ale to je u mě snad pouze jeden jediný a to GAME OF THRONES). Tenhle článek si přečtěte už jen kvůli těm hláškám a těm skvělým animacím hlavní aktérky tohoto seriálu (jsou dvě, ale tahle je prostě luxusní) Max Black.

Seriál 2 BROKE GIRLS (2 SOCKY), pravidelně vysílá Smíchov (ale já se dívám "ne"legálně v mém notebooku, protože to jistě všichni znáte - kdo rád čeká? Přiznejte se... očekával jsem tuto reakci). Smíchov jde teda úplně mimo mě. (Můj mozek vytěsňuje zbytečné informace - a že jich teda je - někdy se mu stane, že vytěsní i to co nemá...) Ve škole jsem zaslechnul pár zmínek o "Dvou-Sockách", ale tak nějak jsem si řekl, že to bude blbost (jako teď spousta z vás), ale byl jsem příjemně překvapen.

# I'm your B.F.F: Your Broke Friend Forever.
# Instagram je Twitter pro lidi, kteří neumí číst.
# Nestydím se za nic. Stud je přeceňovaný, jako Ke$ha.

Seriál sleduje život dvou hlavních postav. Caroline "Ta blonďatá", která přišla o všechno bohatství a teď skončila na ulici. Její tatík okradl New York a teď sedí v base. Max "Ta kozatá" pracuje jako servírka v jednom bistru. Dopoledne hlídá děti celebritě Peach a k tomu všemu ještě peče MAXINY DOMÁCÍ DORTÍKY. Tyto dvě chuďasky spojí osud dohromady. Max vezme Caroline jako spolubydlící, ale Caroline si přivede s sebou ještě koně. Kaštan se stane Maxiným oblíbencem. Společně nás seznamují s jejich životy a obě se postupem času poznávají.# Já ti nevím. Když nemáš auto, tak proč kupovat garáž? (Reakce na Carolininy prsa)
# Tys myslela, že nám troubu podpírá malinkatý transsexuál?
# Zdobíte jeden dortík déle, než James Cameron točil Avatara.


Ve druhé sérii si Max s Caroline otevřou vlastní obchůdek MAXINY DOMÁCÍ DORTÍKY. Tenhle krámek získali za sníženou cenu, protože se zde před tím stala masová vražda. (Skvělá scéna když Max stojí vedle krvavé stěny a škemrá, aby jsi vyfotili - teď má důvod založit si instagram). Caroline zařizuje objednávky a Max peče dortíky. A Kaštan? Kaštan je ustájen ve stáji u Peach a má se tam lépe než Max s Caroline!


CANDY - tenhle pár byl opravdu fajn!

# Nezaprodal jste Caroline. Spousta lidí by to udělala, ale vy jste tam stál jako chlap.
A pochcal jste si gatě.
# Nemůže za to, že není vtipný. Schovali jsme mu smysl pro humor na vysokou polici.

# Caroline: To jsi právě otevřeně zamávala mému expříteli?
Max: Jo, vždycky mu mávám. Neumřel, protože už ti neochmatává prsa.

# (o troubě) Jo, kýve se, kouří a jednou mě popálila. Proto jí říkám mami.


Za poskytnuté fotografie a animace děkuji Google Obrázky,
a Thumbrl s tagem Max Black