Květen 2014

Ze světa serialo-maniaků 1

19. května 2014 v 21:18 | idreamer |  Kecy v kleci
Kdo sleduje najednou čtyři a více seriálu může se právoplatně považovat za "serialo-maniaka". Vzhledem k tomu, že sleduji (aktivně) Game fo Thrones, Výjimeční, (dokoukávám) Glee a Pretty little liars, a k tomu sleduji nový Salem jsem teda serialo-maniak. "(Povstal a pronesl) Jsem serialo-maniak a je mi to jedno!" S klidným srdcem mohu prohlásit, že 70% TADY ZVÁS je mírně závislá na seriálech. No a co? Když si to dokážete šikovně obkecat, tak někdo je třeba závislý na žraní, fetování, kouření, alkoholu, lásce, sexu, celebritě, facebooku, instagramu, twitteru, vytahování kapesníčku z krabice, točení toaletního papíru, smrti, běhání, make-upu atd. TAK PROČ MY NEMŮŽEME BÝT (mírně) ZÁVISLÍ NA SERIÁLECH? V dnešním světě je to zcela normální - a můžete vzít jed, že je to tak normální jako, že si polovina z vás ráno žehlí hlavu :D.
zdroj: tady

Odbočení z rovné cesty
Uvažovali jste někdy nad svou závislostí? Ne. "Jste závislí na Facebooku?" "Ne." Jo zkuste si ho zrušit na měsíc a pak přijdou ty pravé absťáky. Dnes si to už neuvědomíte, ale jen tak občas (+30x) zkontrolujete během dne jestli není někdo ve vztahu (=depka), jestli někde nezhubnul víc než vy (=depka), kdo se zase kde v*jebal (=smích), kdo zažil pořádnou pařbu - samozřejmě bez vás (=depka), jestli už je nová epizoda (je = radost, není = znudění)...
Projevy mé "závislosti" v praxi
Asi před měsícem nám doma vypadl internet. S tím, že nepůjdu na počítač jsem se teda nějak smířil a pustil si televizi. Jenže potom jsem zjistil, že večer není nic v televizi. V počítači ani jeden stáhnutý seriál (ani film!). Tak jsem zkusil zapnout notebook zda-li už jede. Nic. The End.

Máte taky nějaké projevy při výpadku :D


Středoškolský Majáles

6. května 2014 v 20:56 | idreamer |  Kecy v kleci

Gymplácký Majáles 2014

Již druhým rokem co jsme na Gymnáziu jsem se s naším Gymnáziem a okolními střední školami (hotelová a polygrafická, zemědělská, obchodní) účastnil Majálesu. Věděli jste, že Majáles jako takový je vlastně smíchova kultura? Tak teď už to víte! Každopádně o čem to je? Na Majáles se přestrojíte za nějakou masku a jdete do ulic, přičemž děláte co největší hluk. Je to takový rituál, který symbolizuje, že maturita se blíží, ale ještě je stále za rohem. Je to opravdu skvělá akce!

Majáles = studentská jarní slavnost

Obměnitelný program (ale stále stejný)
1. Přijdeme ráno do školy a převlečeme se do kostýmu, namalujeme si tváře a přichystáme transparenty a řehtačky a všemožné houkačky či píšťalky
2. Na dvorku gymnázia utvoříme dlouhý průvod, který se táhne celým městem
3. Vyrazíme hlučně do ulic, aby každý věděl, že je další rok v ....., a proto je to třeba oslavit!
4. Přijdeme na náměstí, kde sledujeme přichystaný program.
5. Tradičně: Šašek provází celým dopolednem. Král Majáles si vybírá svou krásnou královnu (čtvrťáci). Vyhlášení Krále a královny Majálesu.
6. Následují taneční, pohybová a zpěvácká vystoupení.
7. Je možnost vyzkoušet různé atrakce (letos: pojízdná čajovna, slegline (provaz mezi stromy), armwrestling)


Mimové všude!
Letos jsme šli jako třída za Mimy. Ráno jsme se všichni napatlali bílým pudrem (kterým se potírají neštovice - VŘELE DOPORUČUJI na vaši pleť - neuvěříte jak hladkou ji budete mít - nemusíte podstupovat složitý peeling, stačí nanést a nechat celý den ;) ). Poté jsme si namalovali tekutou černou linkou detaily (maloval jsem hlavně já - a bylo opravdu poznat kdo se nelíčí každý den, holky) (Já měl ale taky problém :D). Vypadalí jsme skvostně a k tomu ještě černobíle oblečení :3.


Akce, kterou není "jen tak" zařídit
Opravdu by mě zajímalo, jak je možné takto velkou akci zorganizovat? Vězte, že abychom mohli jít městem, tak se museli uzavřít silnice a ulice - opravdu tolik policistu jsem v našem městě ještě neviděl (asi jim šli pomoct kolegové z blízkého okolí :X). Dále ozvučení a stavba pódia. A nápad s pojízdnou čajovnou - která byla na tom asi to nejlepší ;), (někdo jim musel dát vědět).

(slegline)


Before I die x2 | Write a book

5. května 2014 v 18:49 | idreamer |  Before i die
Jendou ji prostě napíšu! Nevím jestli to bude přímo Bestseller, ale bude to moje kniha.
Stačí mi pro ten pocit, že mám tištěnou knihu. :)