Středoškolský Majáles

6. května 2014 v 20:56 | idreamer |  Kecy v kleci

Gymplácký Majáles 2014

Již druhým rokem co jsme na Gymnáziu jsem se s naším Gymnáziem a okolními střední školami (hotelová a polygrafická, zemědělská, obchodní) účastnil Majálesu. Věděli jste, že Majáles jako takový je vlastně smíchova kultura? Tak teď už to víte! Každopádně o čem to je? Na Majáles se přestrojíte za nějakou masku a jdete do ulic, přičemž děláte co největší hluk. Je to takový rituál, který symbolizuje, že maturita se blíží, ale ještě je stále za rohem. Je to opravdu skvělá akce!

Majáles = studentská jarní slavnost

Obměnitelný program (ale stále stejný)
1. Přijdeme ráno do školy a převlečeme se do kostýmu, namalujeme si tváře a přichystáme transparenty a řehtačky a všemožné houkačky či píšťalky
2. Na dvorku gymnázia utvoříme dlouhý průvod, který se táhne celým městem
3. Vyrazíme hlučně do ulic, aby každý věděl, že je další rok v ....., a proto je to třeba oslavit!
4. Přijdeme na náměstí, kde sledujeme přichystaný program.
5. Tradičně: Šašek provází celým dopolednem. Král Majáles si vybírá svou krásnou královnu (čtvrťáci). Vyhlášení Krále a královny Majálesu.
6. Následují taneční, pohybová a zpěvácká vystoupení.
7. Je možnost vyzkoušet různé atrakce (letos: pojízdná čajovna, slegline (provaz mezi stromy), armwrestling)


Mimové všude!
Letos jsme šli jako třída za Mimy. Ráno jsme se všichni napatlali bílým pudrem (kterým se potírají neštovice - VŘELE DOPORUČUJI na vaši pleť - neuvěříte jak hladkou ji budete mít - nemusíte podstupovat složitý peeling, stačí nanést a nechat celý den ;) ). Poté jsme si namalovali tekutou černou linkou detaily (maloval jsem hlavně já - a bylo opravdu poznat kdo se nelíčí každý den, holky) (Já měl ale taky problém :D). Vypadalí jsme skvostně a k tomu ještě černobíle oblečení :3.


Akce, kterou není "jen tak" zařídit
Opravdu by mě zajímalo, jak je možné takto velkou akci zorganizovat? Vězte, že abychom mohli jít městem, tak se museli uzavřít silnice a ulice - opravdu tolik policistu jsem v našem městě ještě neviděl (asi jim šli pomoct kolegové z blízkého okolí :X). Dále ozvučení a stavba pódia. A nápad s pojízdnou čajovnou - která byla na tom asi to nejlepší ;), (někdo jim musel dát vědět).

(slegline)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Brunette girl Brunette girl | Web | 6. května 2014 v 21:44 | Reagovat

Zní to jako moc dobrá akce :) Naše město (škola) pořádá pořád něco, teď např. Pětiboj o pohár starostky města, zítra atletický den pro celou školu, různý maratony, Dny země apod. Pro mě poměrně smrtelná záležitost...jsem v tomhle ohledu poměrně nespolečenská, ale bohužel jsem touhle školou považovaná jako elita povinná snad všech akcí, když nepřijdu kazim vše! Možná i proto to tolik nenávidim. A navíc se strašně snažíme prosadit přes televizi...jsou tu pořád, kvůli každý kravině. Jsem ráda, že na týhle škole budu už jen 2 měsíce :)) (i když mi bude chybět)
Ale tahle akce zní dobře, až na klauna....z těch mám husinu už odmalička :S ;D Slegline je super, i když se tam sotva postavim :D
P.S. Vypadali jste famozně! ;))

2 Lexi Lexi | Web | 7. května 2014 v 17:54 | Reagovat

páni tak to znie fakt super. To asi len náš gympel je taký suchý. My stále len musíme sedieť za knihami a drtiť sa. A potom že stredná škola su najlepšie roky.
Aspoň že ste sa zabavili. A tá fotka tvojej triedy je užasná :)

3 Usher Usher | Web | 10. května 2014 v 17:33 | Reagovat

No, tak to vypadá, že jste si to dost užili. :D Je fakt, že to muselo dát fušku, ale zábava to očividně byla.

Jinak, perfektně sladění mimové! ;)

4 sheila sheila | Web | 12. května 2014 v 21:58 | Reagovat

tak to muselo být super :) :d a jsme skvěle sladění :) u nás nic takového není :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama