Kecy v kleci

First time to Insta

31. července 2014 v 10:41 | idreamer
Tak jsem si po dlouhé době založil instagram. Já vím, já vím. Teď po mě polovina řve, že "na co jsem čekal" a ta druhá jen nevěřícně kroutí hlavou. Stejně jste všichni dneska spojení už přes x věcí, tak je jedno jestli se do vašeho seznamu přidá jedna položka.

INSTA JE TWITTER PRO LENOCHY, KTERÝM SE NECHCE ČÍST.

Ano jsem lenoch, ale určitě ne v tom, že by se mi nechtělo číst. Ale berme toto tvrzení s nadhledem a humorem.

Neptejte se mě, co mě nakonec přinutilo založit si insta. Prostě se to stalo, a tak tam jsem. Ovšem vtipné je, že kamkoliv přijdu, tam se ihned ztratím. Takže než jsem zveřejnil svou první fotku, nebo si vyplnil profil, tak jsem byl v lese (jak se říká). Takže to bylo projíždění pár návodu, rozcetsníku a duskuzí.
Apka na zvedání si sebevědomí. Ano jistě! Každého přeci potěší, že se vaše fotka líbí Uplně-Cizí-Osobě-Kterou-Vidíte-Poprvé-V-Životě. Každopádně, když máte pěknou fotku - tak proč se sní nepodělit?

Vejuu281* se líbí vaše fotka.
ina_ege* se líbí vaše fotka.
minajesty2* se líbí vaše fotka.
...
A to jsem 5 minut na INSTA. Hold Insta svět je o tom zvolit dobrý TAG pro vaši fotku. Jaké máte vaše oblíbené TAGY?
Jsem přeci #boy #czech #young #smile atd. Tak nebuď lemra a Followuj!

Každopádně je Insta určitě něčím zajímavý a má něco do sebe. Tak to s ním zkusím...

Yours

vojtese_artist

ŽIJI!

13. července 2014 v 9:33 | idreamer
Jak název napovídá... žiji, i když jsem se zde měsíc neukázal. Mám toho teď dost... kreslím, jsem stále pryč, dovolenkuji, brigádničim atd. Však to mnozí zvás znáte! Jenom Vám chci říct, že žiju a že jsem OK. Na blog, ale teď nemám spíš čas než náladu, tak až hodím zase nějaké své výtvory do galerie, tak vám je tedy zveřejním. ;) Užívejte Summer - i když je hnusně :D
*Adios

GOT #2 OMG Scene

5. června 2014 v 15:33 | idreamer

Znáte ten pocit, kdy sedíte po skončení filmu / seriálu dalších 10 minut a snažíte se pochopit, co se vám právě stalo před očima? GOT má spoutu takových momentů: Castamere masakr či poprava Neda Starka. Ale opravdu není nic horšího než, když vaše oblíbená postava umře. Martin (spisovatel GOT) je známý tím, že mu nedělá problém zabít kohokoliv a kdykoliv (nechci vám spoilerovat dopředu, ale vězte že hlavní postavy budou umír dál!).

TOHLE byla moje největší OMG scéna v GOT.

GOT se teda začíná vyvíjet uplně jinak než by kdokoliv z nás čekal. Intriky jsou dalekosáhlejší a mají delší dopad než obvykle. Ovšem co vám na tom záleží když postava, kterou jste si po dobu 6 dílu zcela zamilovali a těšili jste se na její scény (nejen z bordelu), náhle umře... Ano mluvím o OBERYNOVI. Bože tak hnusnou smrt jsem neviděl pěkně dlouho. Stále vidím jak se mu z očních dulku lijou malé potůčky krve, jak jeho lebka pomalu praská ve švech a jak nakonec pukne a mozek pocáká všechny okolo, jak Oberynova děvka hysterický křičí a jak z jeho hlavy zbyl jen potok krve. PROČ? Protože Martin to napsal...

Podívejte se na rekce fanoušku když to viděli:

GOT #1

3. června 2014 v 17:36 | idreamer

Oberin je prostě pán!

Oberin (ten menší) je nová postava ve 4 serii GOT. Hned odzačítku velký sympaťák (nemyslím proto, že jeho 60% scén se odehráva v bordelu - kde to jede uplně s každým). Dokážete si představit zápas těhle dvou? Ne/Ano. Sleduje GOT a budťe DRACARYS!

(zdroj: instagram)

Ze světa serialo-maniaků 1

19. května 2014 v 21:18 | idreamer
Kdo sleduje najednou čtyři a více seriálu může se právoplatně považovat za "serialo-maniaka". Vzhledem k tomu, že sleduji (aktivně) Game fo Thrones, Výjimeční, (dokoukávám) Glee a Pretty little liars, a k tomu sleduji nový Salem jsem teda serialo-maniak. "(Povstal a pronesl) Jsem serialo-maniak a je mi to jedno!" S klidným srdcem mohu prohlásit, že 70% TADY ZVÁS je mírně závislá na seriálech. No a co? Když si to dokážete šikovně obkecat, tak někdo je třeba závislý na žraní, fetování, kouření, alkoholu, lásce, sexu, celebritě, facebooku, instagramu, twitteru, vytahování kapesníčku z krabice, točení toaletního papíru, smrti, běhání, make-upu atd. TAK PROČ MY NEMŮŽEME BÝT (mírně) ZÁVISLÍ NA SERIÁLECH? V dnešním světě je to zcela normální - a můžete vzít jed, že je to tak normální jako, že si polovina z vás ráno žehlí hlavu :D.
zdroj: tady

Odbočení z rovné cesty
Uvažovali jste někdy nad svou závislostí? Ne. "Jste závislí na Facebooku?" "Ne." Jo zkuste si ho zrušit na měsíc a pak přijdou ty pravé absťáky. Dnes si to už neuvědomíte, ale jen tak občas (+30x) zkontrolujete během dne jestli není někdo ve vztahu (=depka), jestli někde nezhubnul víc než vy (=depka), kdo se zase kde v*jebal (=smích), kdo zažil pořádnou pařbu - samozřejmě bez vás (=depka), jestli už je nová epizoda (je = radost, není = znudění)...
Projevy mé "závislosti" v praxi
Asi před měsícem nám doma vypadl internet. S tím, že nepůjdu na počítač jsem se teda nějak smířil a pustil si televizi. Jenže potom jsem zjistil, že večer není nic v televizi. V počítači ani jeden stáhnutý seriál (ani film!). Tak jsem zkusil zapnout notebook zda-li už jede. Nic. The End.

Máte taky nějaké projevy při výpadku :D

Středoškolský Majáles

6. května 2014 v 20:56 | idreamer

Gymplácký Majáles 2014

Již druhým rokem co jsme na Gymnáziu jsem se s naším Gymnáziem a okolními střední školami (hotelová a polygrafická, zemědělská, obchodní) účastnil Majálesu. Věděli jste, že Majáles jako takový je vlastně smíchova kultura? Tak teď už to víte! Každopádně o čem to je? Na Majáles se přestrojíte za nějakou masku a jdete do ulic, přičemž děláte co největší hluk. Je to takový rituál, který symbolizuje, že maturita se blíží, ale ještě je stále za rohem. Je to opravdu skvělá akce!

Majáles = studentská jarní slavnost

Obměnitelný program (ale stále stejný)
1. Přijdeme ráno do školy a převlečeme se do kostýmu, namalujeme si tváře a přichystáme transparenty a řehtačky a všemožné houkačky či píšťalky
2. Na dvorku gymnázia utvoříme dlouhý průvod, který se táhne celým městem
3. Vyrazíme hlučně do ulic, aby každý věděl, že je další rok v ....., a proto je to třeba oslavit!
4. Přijdeme na náměstí, kde sledujeme přichystaný program.
5. Tradičně: Šašek provází celým dopolednem. Král Majáles si vybírá svou krásnou královnu (čtvrťáci). Vyhlášení Krále a královny Majálesu.
6. Následují taneční, pohybová a zpěvácká vystoupení.
7. Je možnost vyzkoušet různé atrakce (letos: pojízdná čajovna, slegline (provaz mezi stromy), armwrestling)


Mimové všude!
Letos jsme šli jako třída za Mimy. Ráno jsme se všichni napatlali bílým pudrem (kterým se potírají neštovice - VŘELE DOPORUČUJI na vaši pleť - neuvěříte jak hladkou ji budete mít - nemusíte podstupovat složitý peeling, stačí nanést a nechat celý den ;) ). Poté jsme si namalovali tekutou černou linkou detaily (maloval jsem hlavně já - a bylo opravdu poznat kdo se nelíčí každý den, holky) (Já měl ale taky problém :D). Vypadalí jsme skvostně a k tomu ještě černobíle oblečení :3.


Akce, kterou není "jen tak" zařídit
Opravdu by mě zajímalo, jak je možné takto velkou akci zorganizovat? Vězte, že abychom mohli jít městem, tak se museli uzavřít silnice a ulice - opravdu tolik policistu jsem v našem městě ještě neviděl (asi jim šli pomoct kolegové z blízkého okolí :X). Dále ozvučení a stavba pódia. A nápad s pojízdnou čajovnou - která byla na tom asi to nejlepší ;), (někdo jim musel dát vědět).

(slegline)

Na skok v Londýně

17. dubna 2014 v 11:37 | idreamer

O tom, jak jsem viděl Londýn a kulisy Harryho Pottera.

Cesta.
Všichni si umíte představit cestu v autobusu. Já k tomu ještě absolvoval pětihodinovou jízdu do Prahy. Jeli jsme plus mínus 18 hodin do Londýna. Příšerná cesta. Nikdy si nezvyknu na to sedět v Autobusu tak dlouho. Jeli jsme na trajektu. (Moje první jízda na trajektu) Zajímavá zkušenost (ano toto spojení se stává klišé moderní doby). Organizace téměř nulová. Prostě běžte, někde si sedněte a potom se zase vraťte ke schodům, odkud jste přišli. To jako vážně? Takže, jsme se všichni rozprchli na všechny strany, provedli ranní hygienu a nasáčkovali se zpět do autobusu. Naštěstí do středu Londýna to trvalo už jen 2 hodiny.

Londýn
Viděl jsem toho tak akorát na první den. Londýn mi prostě přijde jako větší Praha. Musím říct, že London eye je opravdu brutální. Na fotkách je to takové nezajímavé, ale ve skutečnosti je to WOOOOW. Prostě obří kolo, které jede dokola jako šnek. Bohužel jsem tam nebyl, protože to bylo celkem drahé a byla tam obří fronta. Buckinghamský palác je pěkný - jen kdyby kolem plotu nestáli všichni ti lidi a nečekali na výměnu stráží. Big Ben a Parlament - prostě co dodat. Trafalgar square - ten modrý kohout je tam opravdu brutální - je fakt úplně modrý byl jsem i v národní galerii, který je na Trafalgaru. To je prostě kolos! Je tam tolik místností, že jsem se tam potom i ztratil :D. Cownt Garden je takové malé tržitě. Připomíná mi stylem trhy v Maďarsku. Koupil jsem si tam náramek - takový ten umělohmotný "keep calm and carry on".

Warner Bros studios a Harry Potter
No, řeknu vám: Tady si musíte zajet! Je to úplně úžasné, ale drahé. Musíte se připravit na to, že to stojí 50 liber (1 libra = 33,18 korun). Jak to všechno probíhalo vám napíšu hned v zápětí.
Po krátkém přivítání a videu jsme se přesunuli bradavickými vstupními dveřmi do bradavické velké síně. Síň byla opravdu dlouhá a měla pravou kamennou podlahu. Byly zde vystaveny hábity všech kolejí a figuríny učitelů. Dále to pokračovalo do další velké místnosti, kde byly prostě poskládané různé kostýmy a kulisy ze všech dílu. Viděl jsem plesové šaty (4 díl); stěnu s vyhláškama (5.díl), nákresy Siriusova tetování (3 díl), vstup do tajemné komnaty - hadí poklop (2 díl), kostru draka (2. díl), Jak se dělaly scény na koštěti a v Gryngotové bance na vozíčkách; Brubálovu pracovnu a Hagrydovu skrýš, Přístěnek pod schody, sochu na ministerstvu "Magic is might" (7. díl), kostýmy smeritjedu.... atd.
Poté jsme šli do ven, kde byl 3 patrový fialový autobus (3. díl), Dům Dusley, Potter's cottage, bradavický most, náhrobek Toma Raddla.
Pokračovalo se do maskérny - zde byly všechny masky - protetika, které si jen dovedete představit. Pak nákresy a plány hradů a všech budov. Viděla jsem také Příčnou ulici a samotný bradavický hrad.
Bylo to úžasné!

Nějaké fotky /poté bude samostatný foto článek/: (cc)

2 Socky - (Sprostý) humor, který si zamilujete

1. dubna 2014 v 20:21 | idreamer

2 BROKE GIRL$

Znáte tento seriál? Ne, Ano? Pokud ne, přináším vám, zde článek o tomto skvělém a zábavném seriálu (Jistě - já vím, že to není žádný seriál "na úrovni", ale to je u mě snad pouze jeden jediný a to GAME OF THRONES). Tenhle článek si přečtěte už jen kvůli těm hláškám a těm skvělým animacím hlavní aktérky tohoto seriálu (jsou dvě, ale tahle je prostě luxusní) Max Black.

Seriál 2 BROKE GIRLS (2 SOCKY), pravidelně vysílá Smíchov (ale já se dívám "ne"legálně v mém notebooku, protože to jistě všichni znáte - kdo rád čeká? Přiznejte se... očekával jsem tuto reakci). Smíchov jde teda úplně mimo mě. (Můj mozek vytěsňuje zbytečné informace - a že jich teda je - někdy se mu stane, že vytěsní i to co nemá...) Ve škole jsem zaslechnul pár zmínek o "Dvou-Sockách", ale tak nějak jsem si řekl, že to bude blbost (jako teď spousta z vás), ale byl jsem příjemně překvapen.

# I'm your B.F.F: Your Broke Friend Forever.
# Instagram je Twitter pro lidi, kteří neumí číst.
# Nestydím se za nic. Stud je přeceňovaný, jako Ke$ha.

Seriál sleduje život dvou hlavních postav. Caroline "Ta blonďatá", která přišla o všechno bohatství a teď skončila na ulici. Její tatík okradl New York a teď sedí v base. Max "Ta kozatá" pracuje jako servírka v jednom bistru. Dopoledne hlídá děti celebritě Peach a k tomu všemu ještě peče MAXINY DOMÁCÍ DORTÍKY. Tyto dvě chuďasky spojí osud dohromady. Max vezme Caroline jako spolubydlící, ale Caroline si přivede s sebou ještě koně. Kaštan se stane Maxiným oblíbencem. Společně nás seznamují s jejich životy a obě se postupem času poznávají.# Já ti nevím. Když nemáš auto, tak proč kupovat garáž? (Reakce na Carolininy prsa)
# Tys myslela, že nám troubu podpírá malinkatý transsexuál?
# Zdobíte jeden dortík déle, než James Cameron točil Avatara.


Ve druhé sérii si Max s Caroline otevřou vlastní obchůdek MAXINY DOMÁCÍ DORTÍKY. Tenhle krámek získali za sníženou cenu, protože se zde před tím stala masová vražda. (Skvělá scéna když Max stojí vedle krvavé stěny a škemrá, aby jsi vyfotili - teď má důvod založit si instagram). Caroline zařizuje objednávky a Max peče dortíky. A Kaštan? Kaštan je ustájen ve stáji u Peach a má se tam lépe než Max s Caroline!


CANDY - tenhle pár byl opravdu fajn!

# Nezaprodal jste Caroline. Spousta lidí by to udělala, ale vy jste tam stál jako chlap.
A pochcal jste si gatě.
# Nemůže za to, že není vtipný. Schovali jsme mu smysl pro humor na vysokou polici.

# Caroline: To jsi právě otevřeně zamávala mému expříteli?
Max: Jo, vždycky mu mávám. Neumřel, protože už ti neochmatává prsa.

# (o troubě) Jo, kýve se, kouří a jednou mě popálila. Proto jí říkám mami.


Za poskytnuté fotografie a animace děkuji Google Obrázky,
a Thumbrl s tagem Max Black

13/02/2013 (Pivo a Olympiáda)

13. února 2014 v 19:38 | idreamer
Dneska se vracím domu z města. Jdu takhle naším sídlištěm a najednou na mě nevykoukne z okna - VLAJKA ČESKÉ REPUBLIKY! Ano je skvělé vidět, že vlastenci ještě nevymřeli, ale na toto jsem hleděl notnou chvíli. Ve třetím patře v otevřeném okně si vlaje česká vlajka. :D Opravdu unikátní pohled! Tady se asi hodně fandí naším sportovcům v Sochi. Ano domá také fajdíme a sledujeme české sportovce, ale vlajku bychom si do okna asi nepověsili ;-).
........................................................................
Znáte "Vypíj pullitr a nominuj?". Ne, tak k vám asi ještě nedorazil nový Facebookovský hit. Každý den mi v poslední době vyskáčou minimálně tři videa s tím, že se na něm pije půllitr piva na ex. Potom se nominují další lidi, kteří když to neudělají do 24 hodin, tak kupují basu piv. Takže se určitě podívejte - někteří mí známí jsou opravdu vtipní. :D
Dneska na mě vyklukla i Monika Absolonová, která taky točila. :-)

Na umění nejsou peníze

22. ledna 2014 v 18:43 | idreamer
Zasednu takhle k regionálním zprávám na ČT1. Aby jste byli v obraze, tak naše regionálky se vysílájí z Ostravy - byldím totiž v Moravskosleském kraji (jak rádí říkájí "střední čechy" - Sibiř České Republiky - ANO I ZDE JE INTERNET A TELEFONÍ SÍŤ - a dokonce zde známe i kouzelné slovíčko Wi-Fi = někdy mě překvapuje co si o nás někteří myslí. Celkově bych to přirovnal asi k Hunger Games - ano tak my jsme ten 12 kraj - ano přesně ten s tím uhlím...). Jedna reportáž byla o starém/chátrajícím/zničeném zámku, který se v brzké době bude bourat. No a co s volnou parcelou? Jeden z návrhů mě opravdu zaujal: Chtěli zde postavit uměleckou galerii pro mladé umělce. Ale ouha! Na umění nejsou peníze! Místo galerie zde tedy bude stát buď továrna, nebo domov pro seniory.

Moderní umění máš smůlu - vybralo sis špatnou dobu!

Podle mě tam však nebude ani jedno a vyrostou tam luxusní bytové jednotky, které si stejně mnoho z nás nedovolí. Nebo v další řadě kanceláře či nákupní centrum. A určitě nejvíce by se tento prostor mohl vyuřít pro parkovište (ironie kdo to nepoznal).

Earth without Art is only "eh"

Je důležité vyvážit všechny složky města a umění je jednou z nich. V mém městě také nemáme přímo galerii, ale mám kulturní budovy které obsahují takzvaně 2 v 1. Máme zde divadlo, které obsahuje galerii a dokonce i knihovnu. Ümělecky se vyjádřit však není nikdy na škodu. Někdy z toho vznikne i něco nového - a lidstvo se stále vyvíjí.

 
 

Reklama