Recenze

Warm bodies – Mrtví a neklidní

27. září 2013 v 14:01 | idreamer
Protože si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem viděl plátno kina - Ano, Vojtěše nemá čas! - tak Vám napíšu takovou recenzi na film, který jsem viděl (samozřejmě nelegálně, jak jinak).

Už jste slišeli o Zombících? Pokud ano, tak vás tento film asi moc nenadchne - hlavně ne ty, kteří jsou zombíky posedlí (a ti co zbožňují ty: děsivé).

Film je zhruba o tom, že něco zapříčinilo to, že se část lidí promění v zombíky a napadá ty normální (lidi). Ústřední linka je tvořena vyvíjejícím se vztahem R s Jully. R je tak trochu jiný zombie. Má sice stále chuť vás sežrat, ale má kvůli toho výčitky. Osudným zvratem v tomto filmu se stává okamžik, kdy zachrání Jully (normální). Potom to jistě každý známe - oťukáváme se a poznáváme se. Mezitím si ti dva znepřátelí "Kosťáky" (to jsou hromady pohybujících se kostí, kteří sní na co přijdou) a nakonec je válka mezi Kosťáky a Zombíkami. A vše dopadne šťastně. Hurá!

Sám za sebe musím říct, že film je pohodový a rozhodně to není žádný strašák. Upřímně mě pobavilo jak se R snaží být "normální" a ne divný. Nebo když holky líčí R, aby vypadal jako člověk - tak červená líčka snad ani Marfuška neměla!

Je opravdu vidět, že je dnešní doba zaměřená na pubertální adolescenty. Jednoduchá rovnice: Stvůra + kráska = láska, vždy zaručeně funguje. Ach kdepak se poděly kouzla a čáry? Musím říct, že já jsem odchovaný na Harrym Pottrovi a jsem za to rád. Nevím co by ze mě dneska bylo, kdybych vyrostl na upíru Edvardovi ( i když nemůžu popřít, že ovlivnil upírskou éru).


Takže abych to shrnul: Film není tak špatný, tak se na něj klidně podívejte, když už budete hledat nějaký film. Jako večerní kino, bych ho nedoporučoval, protože na celovečerní film jsou mnohem lepší adepti a nebo dobrá kniha!

 
 

Reklama